Bichon Frisé alias bišonek jako roztomilý společník pro každého

Setkat se můžete s mnoha variantami bišonků, nebo chcete-li plemenem psa Bichon Frisé. Po světě běhají maltézští, francouzští i havanští bišonci, ale mnoho znaků mají společných. Zjistěte, co je pro ně typické a zda budou správnými společníky právě pro vás. 

bichon-frise

Bišonci jako nenároční “gaučáci”

Ne u všech malých plemen platí, že nemají vysoké nároky na pohyb. Bišonci však mezi ně patří. Vystačí si s krátkými procházkami, takže budou nenáročnými společníky i do bytů nebo pro méně aktivní páníčky. Ale i tak zábavu potřebují, jinak mohou z nudy začít ničit váš byt. Jsou inteligentní a snadno se učí, takže ani s jejich výcvikem nebudete mít velké problémy. Narazit občas můžete na jejich tvrdohlavost. Získají si vás svou přátelskou a společenskou povahou. Se svými majiteli si vytvářejí velmi blízké vztahy. Hodí se i do rodin s dětmi, snesou se i s domácími mazlíčky. 

Srst jako koruna krásy

Bišonky poznáte podle malého a dobře vyváženého těla. Mají kulatou hlavu, černé oči a velké, svěšené uši, což jim dodává roztomilý vzhled. Typický je dlouhý a kudrnatý ocas. Jedním z nejvýraznějších rysů je ale bujná, jemná a kudrnatá srst, která má nejčastěji bílou barvu. Lišit se však může podle typu bišonka. Srst vyžaduje denní česání, abyste zabránili jejímu zacuchání. Často se také majitelé kloní ke stříhání. Neobejdete se ani bez pravidelného koupání. Stejně jako každé plemeno i bišonci mají sklon k určitým zdravotním problémům. V tomto případě jsou to oční onemocnění, alergie nebo zubní potíže. Dobrou prevencí jsou vhodně zvolené granule pro malé psy

Klíčové informace

Velikost

malá

Váha

6–11 kg

Délka života

12–15 let

Srst

středně dlouhá

Povaha

hravá, veselá, společenská

Nároky na pohyb

nízké