Konzervy pro kočky
Mlsné kočičí jazýčky i nedostatečný pitný režim malých tygříků dělají z konzerv pro kočky nepostradatelnou součást jejich jídelníčku. Dopřejte je svým mazlíčkům jako zpestření běžné stravy nebo jimi rovnou nahraďte granule pro kočky. Jakou konzervou potěšíte právě svého chlupáče nejvíc?
#ShowMore#
Složení jako základ
Pátrání po vhodné kočičí konzervě může někdy připomínat až detektivní práci, ale stojí za to. Začněte u složení a podrobně prozkoumejte etiketu. Jednotlivé složky se uvádí podle obsahu sestupně, na prvním místě by mělo stát maso. Uveden by měl být i jeho druh. Určitě se nespokojte s pojmem “produkty živočišného původu”. Čím specifičtěji je složení popsáno, tím spíše se nemusíte obávat, že se výrobce snaží něco skrývat. Naopak například u obilovin výrobci jejich množství rozepisují ve snaze zakamuflovat, že jich je ve složení příliš. To jsou ty nejběžnější marketingové finty firem, které se vyplatí znát.
Tip: Pokud ve složení narazíte na látku taurin, nelekejte se. Právě taurin kočky potřebují, aby se předešlo zdravotním potížím se zrakovým či sluchovým ústrojím. V jejich potravě by tak rozhodně neměl chybět!
Přihlédněte k věku i zdravotnímu stavu kočky
Aby složení konzervy vaší kočce opravdu sedlo, vezměte v potaz její věk. Jiné potřeby mají koťata ve vývinu, jiné kočičí senioři se sklony k obezitě. Stejně tak vybírejte i podle životního stylu a zdravotních problémů. Najdete konzervy uzpůsobené kastrovaným kočkám, kočkám žijícím v bytě nebo citlivým jedincům. Při problémech se srstí mohou pomoci rybí konzervy (oblíbené jsou především ty lososové), v případě alergií bývá dobře snášena například zvěřina.
Nejprodávanější
Kompletní krmivo bez obilovin pro koťátka, kojící kočky i dospělé kočky z masa volně lovených tuňáků šetrnou metodou na udici, doplněné o lahodné...